August 31, 2011

Peter un Jerry

Tā diena ir klāt, kad jāliek finiša kadrs projektam “Cilveks un suns” un sajūta ir kā pēc labi padarīta darba, kas noteikti nebija viegli, bet vērtīga savas pacietības un apņemšanās pārbaude.
Ik pa laikam esmu iedomājusies un pārrunājusi ar draugiem, kādai tad būtu jāizskatās šī projekta finiša bildei un viens no gaidītākajiem variantiem tika minēts, ka tā ir bilde, kur Liene smaidīga pozē ar savu mazo šokolādes krāsas labradoru puiku, bet nāksies man Jūs tomēr pārsteigt, jo Liene joprojām ir bez suņuka un kādu laiku tā visticamāk arī paliks, taču tas nenozīmē, ka jūtos kā apdalīta vai bēdīga par projekta iznākumu. 
Patiesībā jūtos tā it kā man piederētu 365 suņu draugi un daudz skaistu iepazīšanos, smieklīgu situāciju un miljons pozitīvu emociju, kā arī maza atvieglojuma sajūta, ka kopš rītdienas vairs nevajadzēs katru dienu “iespringt” uz varoņu atrašanu.
Tāpat visu šo gadu mani morāli ir atbalstījuši karstākie projekta fani un nav ļāvuši atslābt ne dienas, tāpēc par to viņiem neizmērojami liels paldies! Paldies arī visiem 365 varoņiem par atsaucību, ieintersētību un iespēju viņus iepazīt mazliet tuvāk un apjaust, ko tad īsti nozīmē būt suņuka saimniekam.

Kā arī “savelkot kopā galus” izrādās, ka pati, pati biežāk sastaptā šķirne ir bijusi – labradori (22 varoņi), kam cieši uz papēžiem min franču buldodziņi (15 varoņi) un zelta retrīveri (14 varoņi). Ceturtajā vietā ierindojas bīgliņi (13 varoņi) un Jorkšīras terjeri (13 varoņi), bet top 5 noslēdz Vesthailendas un Džeka Rasela terjeriņi (katra šķirne ar 12 varoņiem).
Savukārt, retākās šķirnes ir bijušas bordo dogs, sanbernārs, īru vilku suns, greihaunds un leonbergers.

Tad nu tas gods likt projektam finiša punktu ir ticis Peter un garspalavainajam vācu aitu sunim Jerry (2 gadi), kurš ir varen sabiedrisks un jauks draudziņš. Jerry ir tik mīļš, ka bērni pastaigu laikā skrien viņam klāt un grib sabužināt skaisto kažoku. Nekad nav izrādījis nekādas agresijas pazīmes un ir ļoti tolerants pret visiem Peter draugiem.
Jerry visvairāk patīk mantiņas, kas pīkst un vēl viņš ir liels jazz mūzikas cienītājs, tāpēc saimnieks arī visas telefona melodijas liek jazz stilā, lai Jerry ir prieks.
Lielais skaistulis saimniekam ir kā bērns, jo prasa daudz uzmanības un rūpju, tāpēc visur tiek ņemts līdzi un Peter viņus sauc par savu sargenģeli, kas palīdzējis pārvarēt dzīves grūtākos brīžus un atgūt labu noskaņojumu.

P.s. Visi interesenti līdz 5. septembrim vēl var pagūt apskatīt projekta izstādi Galerijā “Rīga” 1. stāvā pretī Rimi.