July 21, 2011

Toms, Cedriks un Bosfors

Šodien satiku trīs puišus Tomu un melno greihaundu Cedriku (6 gadi) un pelēko Bosforu (4 gadi), kurus saimnieki ir adoptējot izglābuši no iemidzināšanas un janvārī atveduši no Īrijas uz Latviju. Šie suņu puikas ir kādu savu dzīves posmu piedalījās skriešānās sacensībās, bet tad, kad viņi kļuva nederīgi šim sporta veidam, tos izlēma iemidzināt, taču tādi labi cilvēki kā Toms ar sievu, neļāva, kam tādam notikt un suņukus adoptēja. Par viņu kopīgajiem piedzivojumiem var palasīties mājas lapā www.karmatank.com, kā arī apskatīties sadzīvi bildēs.
Greihaundi ir īsti sprinteri un suņu pasaulē tiek ātruma ziņā salīdzināti ar pirmo formulu, tāpēc lielāka prieka par kārtīgu izskraidīšanos viņiem nav, jo pēc tam var laiski snauduļot un neko nedarīt. Viņi pat tiek dēvēti par vienu no visslinkākajām suņu šķirnēm.
Abi, galvenokārt, ēd tikai savu barību un nemaz nezin par tādu lietu kā diedelēšanos, kad saimnieki pusdieno, tāpēc arī nekad nemēģina kaut ko izlūgties. Toties viņi ir kā uzburti uz kaķiem, kurus ieraugot ausis ir gaisā un acīs iegailas uguntiņas.
Vēl Cedrikam un Bosforam ļoti patīk ceļot un, ja redz, ka busiņam stāv vaļā durvis, tad priecīgi lec iekšā un gaida braucienu.